GİZLİLİK POLİTİKASI

World Headquarters, P.O. Box 619100, Dallas, Teksas 75261-9100 adresinde kayıtlı bulunan KIMBERLY-CLARK CORPORATION aidiyetinde bulunan, işletilen ve idare edilen bu Site [ https://depend.tr], bizim ve tüm global iştiraklerimizin (“Kimberly-Clark”, “bize”, “biz”) Kişisel Verileri nasıl topladığımızı, nasıl kullanabileceğimizi, Kişisel Verileriniz ile ilgili olarak hangi haklara sahip olabileceğinizi ve bizimle nasıl iletişime geçebileceğinizi açıklamaktadır.

Kişisel Veriler bir kişinin gizliliğini etkileyen ve tek başına veya sahip olduğumuz veya gelecekte sahip olma ihtimalimizin bulunduğu diğer bilgilerle birlikte bahsi geçen kişinin kimliğini belirlemeye yarayan, hayatta olan bir kişi hakkındaki bilgileri ifade eder.

Kişisel Verilerinizi bize sağlamadan veya diğer şekillerde Sitemize göz atmadan önce, bu Gizlilik Bildirimini tamamen okumanız ve gizlilik uygulamalarımızı anladığınızdan emin olmanız gerekmektedir.

Lütfen bu Site’nin diğer üçüncü tarafların internet sitelerine bağlantılar içerebileceğine dikkat edin. Biz sadece kendi topladığımız bilgilere yönelik gizlilik uygulamalarından ve bu bilgilerin güvenliğinden sorumluyuzdur. Ziyaret ettiğiniz tüm internet sitelerinin gizlilik ve güvenlik politikalarını ve prosedürlerini kontrol etmenizi tavsiye ederiz.

1. Kişisel Verilerinizi Nasıl Toplarız?

Hakkınızdaki Kişisel Verileri hem çevrimiçi hem de çevrimdışı ortamlardan elde etmekteyiz. Kişisel Verilerinizi aşağıda belirtilen durumlarda toplarız:

 • internet sitemizi ziyaret ettiğinizde;
 • müşteri hizmetleri merkezlerimiz ile iletişime geçtiğinizde veya diğer herhangi bir şekilde tarafımızdan bilgi talep ettiğinizde;
 • sahibi olduğumuz mağazaları ziyaret ettiğinizde;
 • kampanya programlarımıza kayıt olduğunuzda;
 • sosyal medya siteleri, üçüncü taraf uygulamaları veya benzeri teknolojiler aracılığıyla bizimle iletişim kurduğunuzda;

Aynı zamanda sizin hakkında bilgileri işlettiğimiz diğer internet sitelerini kullanımınız gibi üçüncü taraf kaynaklardan ve alt yükleniciler gibi ilgili üçüncü taraflardan toplayabiliriz.

2. Hangi Kişisel Verileri Toplamaktayız?

Aşağıda belirtilen hakkınızdaki Kişisel Verileri yine aşağıda yer alan 3. paragraf içerisinde belirtilen amaçlar için işleyebiliriz:

 • Ad ve soyad bilgileri
 • İletişim Bilgileri (örneğin telefon numaranız, e-posta adresiniz, ev adresiniz)
 • İnternet Protokolü (IP) adresiniz
 • Doğum tarihiniz
 • Kullanıcılar tarafından üretilen içerikler, sosyal medya paylaşımları, sosyal medya kullanıcı adı veya kimlik bilgileri veya sosyal medya profil resmi gibi kamuya açık olan bilgiler
 • İşlem geçmişi (örneğin sipariş / numune talep geçmişiniz) ve
 • Cihaz Kimlik Numaranız (Masaüstü, Tablet veya Mobil)

Ayrıca tarafımıza doğrudan sağladığınız Kişisel Veriler ile hakkınızda üçüncü taraf kaynaklardan (örneğin sosyal medya ağları) elde ettiğimiz diğer bilgileri eşleştirebiliriz. Bunların içerisine demografik veriler, sosyal medya etkileşimleriniz, tercihleriniz, alışveriş alışkanlıklarınız, ilgi alanlarınız, coğrafi konumunuz ve yaşınız veya yaş aralığınız dahil olabilir.

Bu Kişisel Verileri sizinle alakalı olarak reklamları düzenlemek ve göstermek için, size kişiye özel hale getirilmiş pazarlama mesajlarını göndermek için ve müşteri tabanımızı ve pazarlama kampanyalarımızın etkinlik derecesini daha iyi anlamamıza yardımcı olmak için kullanabiliriz.

3. Kişisel Verilerinizi İşleme Amaçlarımız?

Kişisel Verilerinizi aşağıdaki amaçlar için işleyebiliriz:

 • size bilgi, sipariş verdiğiniz ürünleri ve hizmetleri sağlamak için
 • müşteri desteği sunmak için
 • sizinle daha fazla alakalı olan reklamları düzenlemek ve göstermek için
 • size özel kişisel hale getirilmiş pazarlama mesajlarını göndermek için
 • hizmetlerinizde meydana gelen değişiklikler konusunda tarafınıza bildirimde bulunmak ve ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz benzeri ürünler ve hizmetlere ilişkin olarak bilgi sağlamak için
 • trendleri ve reklam ve pazarlama kampanyalarımızın etkinliğini değerlendirmemizi sağlayan pazarlama analizleri gerçekleştirmek için
 • Sitelerimizi yönetmek ve ürün ve hizmetlerimizi geliştirmemize yardımcı olmak için
 • sahtekarlıkları belirlemek ve önlemek için
 • geçerli kanunlara ve düzenlemelere uyum sağlamak için

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Hakkında Kanun herhangi bir Kişisel Veriyi işlemeden önce yasal bir zeminin bulunmasını zorunlu hale getirmiştir.

Yukarıdaki amaçlar doğrultusunda Kişisel Verilerinizi işlememiz için yasal zeminler genel olarak aşağıdaki gibi olacaktır:

 • onayınızı sağlamış olmanız;
 • tarafınızla imzalanan bir sözleşmede belirtilen yükümlülüklerinin yerine getirilmesi veya tarafınızla bir sözleşme imzalayıp imzalamamaya karar vermek için gerekli olması;
 • veri işlemenin yasa veya düzenlemeler açısından bir yükümlülüğe uymamız için gerekli olması, ve/veya
 • lider bir kişisel bakım kuruluşu olarak verilerin işlenmesinin meşru amaçlarımıza uygun olması.
4. Kişisel Verilerinizi Kimlerle Paylaşırız

Hakkınızdaki bilgileri bazı durumlarda üçüncü taraflar ile paylaşabiliriz, bu durumlara aşağıda belirtilenler de dahildir:

 • Bilgilerinizi Ortaklık Kurduğumuz Şirketler ile Paylaşmak;

Bilgilerinizi ürünleri veya hizmetlerinin sizin ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz dikkatlice belirlediğimiz harici şirketler ile ve sadece güvendiğimiz ve bilgilerinizi güvende tutmak için uyguladığımız kurum içi kontrollerden geçen şirketler ile paylaşmak için izninizi isteyebiliriz. Ortak tekliflerinden ve programlarından herhangi bir zamanda Kullanıcı Profilinizi güncelleyerek, bizimle temasa geçerek veya 0800 626 008 [(İngiltere’de ikamet edenler) 1800 626 008] [(İrlanda Cumhuriyeti’nde ikamet edenler)] numaralı telefonu arayarak veya aşağıdaki adreste bulunan çevrimiçi formu doldurarak çıkabilirsiniz: [ https://depend.tr ] Ortaklarımızın iletişim bilgilerinizi ilgili kampanyaları ve programları sunmak dışında herhangi bir amaç için kullanmaları yasaktır ve kişisel iletişim bilgilerinizi gizli tutmak zorundadırlar.

 • Bilgilerinizi Hizmet Sağlayıcılar ile Paylaşmak;

Bilgileri gerekli olması halinde bize hizmet sağlayan şirketler veya bireyler ile paylaşabiliriz. Bu hizmetler diğerlerinin yanı sıra talep ettiğiniz hizmetleri sağlamamıza, veri tabanlarımızı oluşturmamıza veya sürdürmemize, bizden ürün, hizmet veya bilgi talep eden kişileri araştırmamıza ve analiz etmemize, iletişimleri hazırlamamıza ve dağıtmamıza veya sorulara cevap vermemize yardımcı olmayı içerebilir.

 • Kolluk Kuvvetleri ve Yasal Süreç;

Makul olarak yasalara aykırı olduğuna inandığımız veya makul olarak yasa dışı faaliyetlerin kolluk kuvvetleri tarafından soruşturulmasına yardımcı olacağına inandığımız tüm faaliyetleri kolluk kuvvetlerine bildirebiliriz (bunlara özellikle, bir kolluk kuvveti kuruluşu veya düzenleyici kuruluşlardan iletilen adil, makul ve yasal talepler dahildir). Ek olarak, tamamen kendi takdirimize bağlı olarak politikalarımızı ihlal ettiğinizi veya bilgilerinizi paylaşmanın Kimberly-Clark veya diğer herhangi bir kişinin haklarını, mülklerini veya güvenliğini koruyabileceğini belirlersek, bilgilerinizi emniyet teşkilatlarına verebiliriz.

 • Bilgilerinizi Yasalar ile İzin Verilen Ölçüde Paylaşmak;

Bilgilerinizi yasalar ile gerekli olduğu veya izin verildiği ölçüde diğerleri ile paylaşabiliriz. Buna arama izinleri, mahkeme emirleri veya diğer yasal süreçlere cevaben veya yasal haklarımızı kullanmak ve/veya müşterilerimizin veya diğer kişilerin mülklerini veya güvenliğini korumak için gerekli olduğuna inandığımız durumlarda (buna bilgileri sahtekarlığa karşı koruma ve kredi riskinin azaltılması amaçlarıyla diğer şirketler ve kuruluşlar ile bilgilerin paylaşılması da dahildir), tarafımıza karşı açılan yasal davalara karşı kendimizi savunmak veya tamamen kendi takdirimize göre tarafımıza karşı açılabileceğini belirlediğimiz muhtemel yasal davalara karşı kendimizi savunmak için bilgilerinizi devlet kurumları veya üçüncü taraflar ile paylaşmak da dahil olabilir.

 • Bloglar, Online Paylaşımlar ve Müşteri Görüşleri;

Kullanıcıların yorumları, paylaşımları, kullanıcı görüşlerini veya diğer bilgileri paylaşmalarına izin vermeye karar verebiliriz. Bahsi geçen türde bilgileri bizimle paylaşmak isterseniz, sağlayacağınız bilgiler genel olarak kamu ile de paylaşılacaktır. Bu alanlarda sağlayacağınız bilgiler erişim hakkı bulunan diğer kişiler tarafından okunabilir, toplanabilir ve kullanılabilir.

 • Ticari İşlem;

Bizim veya varlıklarımızdan bir kısmının iktisap edilmesi durumunda veya bir şirket veya varlık iktisabı gerçekleştirmemiz veya muhtemel bir iktisap sürecine girmemiz halinde, bilgileriniz satın alan şirkete veya bahsi geçen işlemden sonra kalacak olan diğer tüzel kişiliğe aktarılabilir.

 • İlgi Alanına Dayalı Reklamcılık;

Kimberly-Clark ilgi alanına dayalı (online davranış) reklamcılığa katılmaktadır. Buna göre, üçüncü bir taraf tarayıcınızda bir çerez veya web işaretçisi gibi teknolojiler kullanarak internet sitemiz üzerinden bilgilerinizi belirleyebilir ve böylece ilgi alanlarınıza göre özelleştirilmiş ürünler ve hizmetler hakkında size reklam gönderebilir. İnternet sitemizde nasıl gezindiğinize veya alışveriş yaptığınıza göre özelleştirilmiş reklamlar görebilir veya diğer internet sitelerindeki gezinme davranışlarınıza göre yine diğer internet sitelerinde Kimberly-Clark ürünleri için reklamlar görebilirsiniz. Kimberly-Clark Dijital Reklamcılık Birliği öz denetleme programına gönüllü olarak katılmaktadır. Bu öz denetleme programının bir parçası olarak, Kimberly-Clark Evidon ortaklığıyla Reklam Seçeneği ikonunun (“Ad Choices [Reklam Seçenekleri]) kullanılmasını destekler. İlgi alanına dayalı reklamlara yönelik izninizi nasıl çekebileceğinize dair daha fazla bilgi için lütfen aşağıdaki 12. paragrafta sunulan ‘Çerez Bildirimimize’ bakın.

 • Diğer Üçüncü Taraflar;

Kişisel olmayan Verilerinizi yukarıda tanımlanmamış olan diğer üçüncü taraflar ile paylaşabiliriz. Bunu yapmamız durumunda, bilgileri yığın haline getirir veya anonimleştiririz böylece üçüncü bir taraf verileri sizinle, bilgisayarınız veya cihazınız ile bağdaştıramaz. Yığın haline getirme sırasında birçok kişiye ait olan Kişisel olmayan Veriler bir araya getirilerek birleştirilir böylece veriler tek bir kişiye ait olmaktan çıkar. Anonimleştirmede ise verileri belirli bir kişi ile bağdaştırmak için kullanılan belirli bilgileri kaldırmayı veya değiştirmeyi deneriz.

5. Gizliliğinizin Kullanıcı Profiliniz Aracılığıyla Yönetilmesi

Size Kişisel Verilerinizi nasıl topladığımız, kullandığımız ve paylaştığımıza ilişkin belirli kontrol mekanizmaları ve seçenekleri kullanma fırsatı sağlamaktayız. Kullanıcı Profilinizi değiştirerek veya bizimle bu Gizlilik Bildirimi içerisinde açıklanan şekilde iletişime geçerek aşağıda belirtilenleri gerçekleştirebilirsiniz:

 1. kayıtlı hesabınızı düzeltebilir, güncelleyebilir ve silebilirsiniz;
 2. üyelik, haber bültenleri ve bildirimler için seçeneklerinizi değiştirebilirsiniz;
 3. ürünlerimiz ve hizmetlerimize veya sizin ilginizi çekebileceğini düşündüğümüz ürünler ve hizmetlere yönelik kampanyaları ve tanıtım mesajlarını alıp almama konusunda seçim yapabilirsiniz;
 4. kişisel bilgilerinizi size ürünleri ve hizmetleri hakkında kampanyalar ve tanıtım mesajları gönderebilmeleri için ortaklarımız ile paylaşıp paylaşmamamız için izin verebilirsiniz; ve
 5. ilgi alanına dayalı reklamları alıp almama konusunda seçim yapabilirsiniz.
6. Çocuklar

Kimberly-Clark çocukların online gizliliğini koruma ve interneti daha güvenli bir hale getirme konusunda kararlıdır. Çocuklara ürün ve hizmet sunmamaktayız veya yürürlükteki yerel yasalar uyarınca onay alınması gereken durumlarda, ebeveynlerin onayı olmadan çocuklardan Kişisel Verileri bilerek toplamamakta veya toplanması için talepte bulunmamaktayız (onayın gerekli olduğu yaş ülkeden ülkeye değişmektedir).

7. Kişisel Verilerin Aktarılması

Kişisel Verileriniz ilk olarak sağlandığı ülkenin dışına aktarılabilir ve Avrupa Ekonomik Alanı (AEA) ve Birleşik Krallık dışında yer alan ve herhangi bir veri koruma yasası yürürlükte bulunmayan veya Avrupa’dakiler kadar katı yasaları olmayan bölgelerde bulunan güvenilir üçüncü taraflar ile paylaşılabilir. Kişisel Verileri AEA veya Birleşik Krallık dışına aktardığımız durumlarda, Kişisel Verilerinizin korunmasını ve güvenli bir şekilde ve bu Gizlilik Bildirimine uygun şekilde işlenmelerini sağlamak için yeterli tedbirlerin alındığından emin olmak için yasal olarak gerekli olan adımları atmaktayız. Eğer AEA veya Birleşik Krallık dışında bulunuyorsanız, Kişisel Verilerinizi korumak için uygulamakta olduğumuz tedbirlerin ve bu durumlarda geçerli olan gizlilik haklarınızın bir kopyası için bizimle iletişime [hyperlink to paragraph 10] geçebilirsiniz.

8. Veri Saklama

Kişisel Verilerinizi talep ettiğiniz ürünleri ve hizmetleri sağlamak için mevzuatta belirtilen süre boyunca veya yasal yükümlülükler ile uyumun sağlanması, ihtilafların çözümü ve sözleşmelerimizin uygulanması gibi diğer temel amaçlar için gerekli olan süre boyunca saklarız.

9. Haklarınız

Veri koruma yasası bireylere kurumların kendileri hakkında ellerinde bulunan Kişisel Verilerine ilişkin olarak belirli haklar vermektedir. Buna göre Kişisel Verilerinizin

 • işlenip işlenmediğini öğrenme
 • işlenmişse buna ilişkin bilgi talep etme
 • işlenme amacını ve amacına uygun kullanılıp kullanılmadığını öğrenme
 • yurt içinde / yurt dışında aktarıldığı 3.kişileri bilme
 • eksik / yanlış işlenmiş olması halinde bunların düzeltilmesini isteme
 • KVKK’nın 7.maddesinde öngörülen şartlar çerçevesinde silinmesini, yok edilmesini veya anonim hale getirilmesini isteme
 • Aktarıldığı 3.kişilere yukarıda sayılan (d) ve (e) bentleri uyarınca yapılan işlemlerin bildirilmesini isteme
 • Münhasıran otomatik sistemler ile analiz edilmesi nedeniyle aleyhinize bir sonucun ortaya çıkmasına itiraz etme
 • Kanuna aykırı olarak işlenmesi sebebiyle zarara uğramanız halinde zararın giderilmesini isteme haklarınızı kullanabilirsiniz.

Bizden ticari e-postalar almak istemediğinize karar verirseniz, her bir ticari e-postanın alt kısmında yer alan “üyelikten çık” bağlantısına tıklayarak bahsi geçen e-posta mesajlarını almaya yönelik “izninizi çekebilirsiniz”.

Haklarınızı kullanmak istemeniz durumunda, lütfen bizimle aşağıda 10. paragrafta yer alan iletişim bilgilerini kullanarak iletişime geçin. Lütfen veri koruma haklarını kullanmaya yönelik taleplerin Kimberly-Clark tarafından her durumda özel olarak değerlendirileceğini unutmayın. Bulunduğunuz yetkili yargı bölgesinde geçerli olan yasalar nedeniyle veya veri koruma mevzuatı içerisinde sağlanan muafiyetler nedeniyle yasal olarak talebinizi yerine getirmek zorunda olmadığımız durumlar olabilir.

10. Sorular ve Şikayetler
Gizlilik Bildirimimiz hakkında sorularınız varsa, bizimle https://www.kotex.com.tr/trtr/ iletisim adresi üzerinden veya FREEPHONE [0800 626 008 (İngiltere’de İkamet Edenler)][1800 626 008 (İrlanda Cumhuriyeti’nde İkamet Edenler)] numaralı telefonu arayarak ya da çevrimiçi formu doldurarak iletişime geçebilirsiniz: [ https://depend.tr]

Eğer hala memnun değilseniz, Veri Koruma Kuruluşunuza şikayette bulunma hakkına sahipsiniz fakat tüm şikayetler öncelikli olarak Kimberly-Clark’a iletilmelidir.

11. Gizlilik Bildirimindeki Değişiklikler

Bu Gizlilik Bildirimini, herhangi bir zamanda güncellenmiş Gizlilik Bildirimini Sitemizde yayınlamak suretiyle düzeltebilir veya değiştirebiliriz. Bize bilgi sağladığınız veya sipariş verdiğiniz her seferde Gizlilik Bildirimimizi gözden geçirmenizi tavsiye etmekteyiz.

12. Çerez Bildirimi

Birçok şirkette olduğu gibi Kimberly-Clark Sitemizde “çerez” teknolojisi kullanılmaktadır. Çerezler belirli bir siteyi ziyaretiniz sırasında tarayıcınız tarafından bilgisayarınızda depolanan bilgilerdir.

Giriş yaptığınız zaman, çerezler bize daha önce sitemizi ziyaret edip etmediğinizi veya yeni bir ziyaretçi olup olmadığınızı söyler ve hangi reklamların kullanıcıları Sitemize yönlendirdiğini öğrenmemizi sağlar. Çerezleri sizin en çok ilginizi çeken Site özelliklerini belirlememize yardımcı olmak ve böylece isteyebileceğiniz içeriklerden daha fazla sağlamak için kullanırız. Eğer dilerseniz, tarayıcınızın yardım dosyasında sunulan talimatları izleyerek tarayıcınızı çerezleri reddedecek şekilde ayarlayabilir veya bilgisayarınızdaki çerezleri bireysel olarak veya toplu olarak manuel şekilde silebilirsiniz. Fakat, eğer internet tarayıcınızın çerezlere izin vermesini istemiyorsanız, bazı sayfalara ve bu Sitede yer alan belirli özelliklere erişmede sorun yaşayabilirsiniz.

Lütfen bazı internet tarayıcılarının ve cihazların çevrimiçi “izlenmenize” izin vermeyecek şekilde yayın yapma seçeneği sunduğuna dikkat edin. Şu anda bu taleplere cevap vermemekteyiz veya bir sinyalin yayınlanıp yayınlanmaması temelinde deneyiminizi değiştirmemekteyiz.

Aynı zamanda belirli verileri toplamak için internet sitemizde web işaretçileri kullanmaktayız. Web işaretçisi bir internet sitesi sayfasında o sayfayı ziyaret eden kullanıcıları saymamıza ve tanımamıza izin veren elektronik dosyadır. Diğerlerinin yanı sıra, bir web işaretçisi iletişimlerimize verilen yanıtları belirleyen ve etkinliklerini ölçen HTML formatında bir e-posta içerisinde kullanılabilir, örneğin eğer bizden bir e-posta alır ve Sitemize gitmek için o e-posta mesajında yer alan bağlantıya tıklarsanız. Genel olarak e-posta mesajlarında yer alan web işaretçilerini HTML görünümünü kapatarak ve e-postanızın sadece metin kısmını görüntüleyerek engelleyebilirsiniz.

Sitelerimize giriş yaparken, kişisel bilgisayar veya mobil cihaz gibi kullandığınız cihazın IP adresini ve bununla birlikte giriş bilgilerinizi, tarayıcı türünü ve sürümünü, işletim sistemini ve platformunu ve kullandığınız tüm yazılım eklerini elde eder ve saklarız.

Aynı zamanda Kimberly-Clark tarafından sunulan mobil uygulamaları indirmeyi de tercih edebilirsiniz. Mobil uygulamalarımızı kullanmanız halinde, mobil uygulama kullandığınız mobil cihazın türü, geçici veya kalıcı özel cihaz belirleyiciler (bazen UDID de denir) ve uygulamaları kullanım şekliniz hakkındaki bilgiler gibi belirli bilgileri otomatik olarak toplayacaktır. Mobil uygulama aynı zamanda bir barkodu taradığınız zaman elde edilen ürün bilgileri ve bir alım yaptığınızda veya bir teklife yanıt verdiğinizde ortaya çıkan işlem bilgileri gibi isteğe bağlı olarak sunduğunuz bazı bilgileri de toplayabilir. Mobil uygulamalarımız cihazınızın konumu hakkında, örneğin bir mağazayı aradığınız zaman, özel bilgileri de toplayabilir. Fakat, uygulamanın GPS, kablosuz ağ veya baz istasyonu yakınlığı gibi teknolojilerden elde edilen konum bilgilerini elde etmesinden önce cihazınız aracılığıyla izin vermeniz gerekmektedir. Mobil hizmet sağlayıcıları özel cihaz belirleyici gibi cihaza özel bilgileri Sitemizi kullandığınızda veya mobil uygulamalarımızdan birini kullandığınızda toplayabilir.

Çerez Ayarları
Tanımlama Bilgisi Listesi

Tanımlama bilgisi, ziyaret ettiğiniz bir web sitesinin, dil tercihi veya oturum açma bilgileri gibi hakkınızdaki bilgileri hatırlayabilmek için tarayıcınızdan cihazınızda depolamasını istediği küçük bir veri parçasıdır (metin dosyası). Bu tanımlama bilgileri, bizim tarafımızdan ayarlanır ve birinci taraf tanımlama bilgileri olarak adlandırılır. Reklam ve pazarlama çalışmalarımız için ziyaret ettiğinizden farklı bir etki alanından gelen üçüncü taraf tanımlama bilgilerini de kullanırız. Ayrıntılı bilgi vermek gerekirse tanımlama bilgilerini ve diğer izleme teknolojilerini aşağıdaki amaçlarla kullanırız:

Zorunlu Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, web sitesinin çalışması için gereklidir ve sistemlerimizde kapatılamaz. Bunlar genellikle yalnızca sizin işlemlerinizi gerçekleştirmek için ayarlanmıştır. Bu işlemler, gizlilik tercihlerinizi belirlemek, oturum açmak veya form doldurmak gibi hizmet taleplerinizi içerir. Tarayıcınızı, bu tanımlama bilgilerini engelleyecek veya bunlar hakkında sizi uyaracak şekilde ayarlayabilirsiniz ancak bu durumda sitenin bazı bölümleri çalışmayabilir.

Performans Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, sitemizin performansını ölçebilmemiz ve iyileştirebilmemiz için sitenin ziyaret edilme sayısını ve trafik kaynaklarını sayabilmemizi sağlar. Hangi sayfaların en fazla ve en az ziyaret edildiğini ve ziyaretçilerin sitede nasıl gezindiklerini öğrenmemize yardımcı olurlar. Bu tanımlama bilgilerinin topladığı tüm bilgiler derlenir ve bu nedenle anonimdir. Bu tanımlama bilgilerine izin vermezseniz sitemizi ne zaman ziyaret ettiğinizi bilemeyiz.

İşlevsel Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, videolar ile canlı sohbet gibi gelişmiş işlevler ve kişiselleştirme olanağı sunabilmemizi sağlar. Bunlar, bizim tarafımızdan veya sayfalarımızda hizmetlerinden faydalandığımız üçüncü taraf sağlayıcılarca ayarlanabilir. Bu tanımlama bilgilerine izin vermezseniz bu işlevlerden tümü veya bazıları doğru şekilde çalışmayabilir.

Hedefleme Amaçlı Tanımlama Bilgileri

Bu tanımlama bilgileri, sitemizde reklam ortaklarımız tarafından ayarlanır. Bunlar, ilgili şirketler tarafından ilgi alanları profilinizi oluşturmak ve diğer sitelerde alakalı reklamlar göstermek için kullanılabilir. Benzersiz olarak tarayıcınızı ve cihazınızı belirleyerek çalışırlar. Bu tanımlama bilgilerine izin vermezseniz farklı sitelerde size özel reklam deneyimi sunamayız.